Eerste oefenduel van het seizoen: sc Heerenveen na zeven jaar weer op bezoek in Balk

25 juni 2025 15:43

Donderdagavond om 19.30 uur speelt sc Heerenveen de eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Traditiegetrouw staat er ook deze voorbereiding weer een krachtmeting op het programma tegen Regioselectie Gaasterlân/Sleat. Het complex van VV Balk is ditmaal het strijdtoneel. 

21062025314020 FPH 6361


De laatste keer dat de teams op De Wilgen tegenover elkaar stonden, was zeven jaar geleden. Op 27 juni 2018 won de Friese Eredivisionist met 1-10. Michel Vlap werd de grote man. Na precies dertig minuten had hij al drie keer gescoord. De andere treffers van de pompeblêdenformatie kwamen op naam van Marco Rojas, Sam Lammers (2), Jordy Bruijn, Henk Veerman en Pelle van Amersfoort (2).

Vorig seizoen speelden de ploegen tegen elkaar in Bakhuizen, waar de dubbele cijfers net niet gehaald werden. Na negentig minuten stond er een 9-0 stand op het scorebord. Pelle van Amersfoort, die niet lang daarna een transfer maakte naar Qatar, was goed voor vier treffers.

Debuut
Maas Willemsen kan donderdagavond zijn eerste minuten maken in het pompeblêdenshirt. De centrale verdediger kijkt uit naar het duel. "De eerste wedstrijd in de regio is altijd leuk. Het is heel fijn om met zulke wedstrijden weer in het ritme te komen. De komende weken gaan we dat steeds verder opbouwen richting de start van de competitie." Trainer Robin Veldman heeft er ook zin in. "Ik begreep dat de wedstrijd druk bezocht wordt, dus dat is leuk. We willen het enthousiasme van onze selectie graag overbrengen in de provincie."

Ben jij aanwezig bij deze wedstrijd? Kaarten zijn online te bestellen.