Terug naar nieuws

Rivera wil goede thuisvorm doorzetten tegen 'lastig' Fortuna Sittard: ''Winnen wij, dan doen we goede zaken''

sc Heerenveen kan zaterdagavond een grote stap zetten richting de play-offs, als in het uitverkochte Abe Lenstra stadion gewonnen wordt van Fortuna Sittard. Maxence Rivera, die de laatste thuiswedstrijden op dreef is, verwacht geen makkelijk duel met de Limburgers.  

16042026329593 DSC 8582

Vorige week speelde sc Heerenveen vriendschappelijk tegen Go Ahead Eagles. Rivera had met twee treffers een groot aandeel in de 4-3 zege. Het is tekenend voor de ontwikkeling die de Fransman dit seizoen heeft doorgemaakt. Waar hij voor de winterstop zijn goede spel nog niet wist te koppelen aan doelpunten en assists, is zijn rendement de laatste maanden een stuk hoger. De drie van de laatste vier competitieduels in eigen huis maakte hij een doelpunt.

"Ik ben in goede vorm. Het maakt me blij dat ik meer goals maak en assists geef. Ik heb een paar keer een belangrijk aandeel gehad in overwinningen. Dat ik de laatste tijd vaak gescoord heb in ons eigen stadion, voor onze eigen supporters, is extra fijn", vertelt de aanvaller, die een grote ontwikkeling heeft doorgemaakt in Fryslân, binnen en buiten de lijnen.

Afgelopen zomer praatte hij alleen Frans, inmiddels kan hij zich prima verstaanbaar maken in het Engels en er zijn zelfs al Nederlandse woorden te vinden in zijn vocabulaire. "Ik heb me aan moeten passen in het begin, ook binnen het team. De laatste tijd gaat het goed, maar ik wil me blijven verbeteren. Ik moet nog vaker belangrijk zijn voor de ploeg."

Fortuna Sittard
Heerenveen is al vijf wedstrijden op rij ongeslagen in eigen huis, waarvan de laatste vier zelfs gewonnen werden. Als het aan Rivera ligt, wordt daar zaterdagavond de vijfde zege op rij aan toegevoegd. "Ik verwacht een heel lastige wedstrijd", stelt de dribbelaar, die nog weet dat de uitwedstrijd eerder dit seizoen met 2-0 werd verloren. "Ik verwacht dat ze hier vooral gaan verdedigen, wat betekent dat wij weinig ruimte krijgen om te voetballen, maar ik heb het gevoel dat we er klaar voor zijn. Het helpt dat we spelen in een uitverkocht stadion, dat geeft energie. Ik hoop dat we onze supporters een overwinning kunnen geven."

Rivera weet dat hij en zijn ploeggenoten met een zege een gat slaan met Sparta Rotterdam, dat tiende staat. "Sparta heeft verloren. Winnen wij, dan doen we goede zaken", stelt hij. "Als we drie punten pakken, is de kans heel erg groot dat we ons plaatsen voor de play-offs. Toch willen we meer; we kijken ook nog naar de plekken zeven en zes."

  

Volg de wedstrijd in ons liveblog