Terug naar nieuws

sc Heerenveen Vrouwen wint stadionwedstrijd door dubbelslag voor rust

sc Heerenveen Vrouwen heeft drie belangrijke punten gepakt in het Abe Lenstra stadion. De ploeg van Niklas Tarvajärvi won met 2-0 van FC Utrecht. Brigitte Franken en Freya de Groot zorgden voor de doelpunten.

27092026336011 FPH 2530 2

De Friezinnen wilden in eigen huis goed starten en lieten dat meteen zien vanaf de start. Na vijf minuten had Elize van Vilsteren het eerste schot en een paar minuten later was het Ana Nassette die het doel onder vuur nam. Haar schot werd gekeerd, maar de rebound van Franken ging wel tegen de touwen: 1-0.

Heerenveen wilde daarna door. Een schot van Nassette werd weggekopt en Roos de Haas haar schot werd gepakt door de keeper, maar in minuut 33 verdubbelde De Groot de marge bij een hoekschop.

In de tweede helft moest Utrecht proberen om terug te komen in de wedstrijd. Rochelity Dap kreeg een grote kans in minuut 49, maar de debuterende keeper Anouk van der Klooster had een goede redding in huis. Ze werd daarna nog een paar keer getest met afstandsschoten, maar de bezoekers kwamen niet meer terug.