Om Utens: Nicolaescu ziet treffer afgekeurd worden; Hopland en Braude winnen ruim

09 juni 2025 22:00

De meeste spelers van sc Heerenveen genieten van een vakantie, maar sommige voetballers kwamen nog in actie tijdens de interlandperiode. Oliver Braude, Nikolai Hopland, Ion Nicolaescu en Hristiyan Petrov mochten met de nationale ploeg op pad. 

NAC8


Hopland en Braude
Oliver Braude en Nikolai Hopland speelden één interland met Noorwegen Onder 21 deze periode. De leeftijdsgenoten van Malta werden met 4-0 verslagen. De verdedigers van sc Heerenveen begonnen allebei in de basis en werden na een uur spelen gewisseld. Op dat moment stond het 2-0 door doelpunten van Sindre Walle Egeli en Marius Broholm. In de laatste acht minuten vielen de andere twee treffers, die gemaakt werden door Henrik Skogvold en Bo Hegland.

Nicolaescu
Ion Nicolaescu en Moldavië hebben vrijdagavond niet weten te winnen van Polen. Het vrienschappelijke duel eindigde in 2-0, waarbij de openingstreffer na dertig minuten gemaakt werd door Matty Cash. Bartosz Slisz verdubbelde de marge in minuut 88. Bij die tweede Poolse treffer zat de spits van sc Heerenveen al op de bank. Hij ging er na 65 minuten uit.

Maandagavond leek Nicolaescu een droomstart te beleven in de tweede interland van deze periode. De spits scoorde tegen Italië in de WK-kwalificatie, maar de VAR greep in; de aanvaller stond buitenspel. De tegenstander maakte daarna wel twee geldige treffers, waardoor ook deze krachtmeting met 2-0 verloren werd. Giacomo Raspadori en Andrea Cambiaso scoorden.

Petrov
Hristiyan Petrov kwam vrijdag niet in actie bij Bulgarije, dat een oefenwedstrijd speelde tegen Cyprus. Vanaf de bank zag hij beide ploegen tweemaal scoren. De landgenoten van de centrale verdediger kwamen twee keer op voorsprong via Aleksandar Kolev, maar beide keren kwamen de Cyprioten langszij.