Veldman: "We willen de positieve vibe die heerst omzetten naar een mooie voetbalavond"

08 augustus 2025 15:38

Zaterdagavond om 20.00 uur gaat de competitie van start in het Abe Lenstra stadion. Robin Veldman haalt vertrouwen uit de voorbereiding, waar hij zijn team per week stappen zag maken. Nu moet die stijgende lijn doorgezet worden in een bijna uitverkocht stadion.

02082025316504 FPH 1157


"We hebben er heel veel zin in. Heerenveen leeft, dat heb ik wel gemerkt aan de reacties in de provincie. Het is nu aan ons om die hele positieve vibe die heerst om te zetten naar een mooie voetbalavond, met een resultaat", begint de oefenmeester. "Ik heb hier tot nu toe alleen maar mooie voetbalavonden- en middagen meegemaakt. Dat smaakt naar meer."

Concurrentiestrijd
Veldman hoopt de ongeslagen reeks in eigen huis door te trekken, maar dat gebeurt met een aantal wijzigingen in de selectie. Eén nieuwkomer is Joris van Overeem, wat voor een serieuze concurrentiestrijd heeft gezorgd. Ook Marcus Linday, Levi Smans en Luuk Brouwers komen namelijk in aanmerking voor een basisplaats op het middenveld. "We hebben verschillende types. We kunnen met de punt naar voren en naar achteren spelen, waarbij we een heel dynamisch middenveld hebben", zegt de keuzeheer tevreden. Wie er zaterdag spelen, wilde hij niet bekendmaken. Wel werd duidelijk dat Andries Noppert begint onder de lat.  

"Andries heeft in de voorbereiding laten zien waar hij toe in staat is", zegt Veldman. "Kijk naar de wedstrijd tegen Olympiakos. In minuut 84 had hij een dubbele redding. Dat zegt mij iets over de scherpte en de alertheid die hij momenteel heeft. Hij heeft een constante groei laten zien de afgelopen weken. Daarom laten we hem nu starten. Een vleugelverdediger kun je wisselen afhankelijk van de tegenstander, maar bij keepers wil je niet teveel rumoer hebben. maar er kan altijd iets gebeuren, met bijvoorbeeld een blessure. Dan hebben we met Bernt Klaverboer en Nordin Bakker andere keepers die er klaar voor zijn en die concurrentie bieden. Ze duwen elkaar naar een hoger niveau."

FC Volendam
Zaterdag is het moment van de waarheid. Dan moeten de Friezen er staan, als FC Volendam naar het Abe Lenstra stadion afreist. Oliver Braude kan niet spelen tegen de promovendus. Hij is geschorst. Pawel Bochniewicz en Amourricho van Axel Dongen zijn nog niet fit genoeg om tot de wedstrijdselectie te behoren. "Maar er gaan sowieso elf spelers beginnen", grapt Veldman. "Voor dit duel is absoluut geen onderschatting. Vorig jaar hebben ze veel doelpunten gemaakt, ook uit standaardsituaties. Maar we moeten vooral van onszelf uitgaan."

In de voorbereiding was het eigen veldspel een van de sterke punten. "Tegen Almere City FC en Telstar waren we nog zoekende, waarbij we de doelpunten makkelijk tegen kregen. Aan de andere kant creëerden we ook een aantal grote kansen. Tegen Charleroi waren we ook dominant en dat was bij Queens Park Rangers, dat fysiek een sterke tegenstander was, ook zo", zegt de trainer, die zijn ploeg vorig weekend met 1-1 gelijk zag spelen tegen Olympiakos. "In die wedstrijd hebben we onze voeten behoorlijk tussen de deur kunnen zetten. Dat stemt tevreden en geeft vertrouwen. Echt, er zit een heel positieve groei in."